Reklama

Kronika religijna (23-29 X)

Kronika religijna (23-29 X)

30.10.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • O potrzebie misyjnego zaangażowaniu całego Kościoła mówił Benedykt XVI przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański" (22 października). Nawiązując do obchodzonej w tym dniu 80. Niedzieli Misyjnej, Papież zwrócił uwagę, że "misja wypływa zawsze z serca przemienionego przez miłość Boga, o czym świadczą niezliczone dzieje świętych i męczenników, którzy na różne sposoby oddali życie w służbie Ewangelii". Przypomniał także o powszechności powołania misyjnego, a po modlitwie pozdrowił muzułmanów, którzy obchodzili zakończenie Ramadanu: "Wszystkim przesyłam życzenie spokoju i pokoju" - powiedział. Zwrócił przy tym uwagę na "dramatyczny kontrast, jaki z tym klimatem radości stanowią doniesienia z Iraku", gdzie niewinni ludzie padają ofiarą przemocy "dlatego tylko że są szyitami, sunnitami bądź chrześcijanami".
  • Środowa audiencja generalna: Papież rozpoczął nowy cykl...
8408

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]