Reklama

Kronika religijna (22-28 V)

Kronika religijna (22-28 V)

30.05.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • O zbliżającym się Światowym Dniu Środków Przekazu i o solidarności z głodującymi mówił Benedykt XVI przed niedzielną modlitwą "Regina Caeli" (21 maja). Papież podkreślił, że Kościół przywiązuje do mediów dużą wagę, gdyż "stanowią one ważny nośnik szerzenia Ewangelii oraz sprzyjają solidarności między narodami, zwracając uwagę na wielkie problemy naszych czasów". Nawiązał także do inicjatywy "Świat maszeruje przeciw głodowi", ogłoszonej przez Światowy Program Wyżywienia ONZ. "Gorąco życzę, aby dzięki wkładowi wszystkich można było przezwyciężyć plagę głodu, która wciąż jeszcze dręczy ludzkość, wystawiając na poważne niebezpieczeństwo nadzieję życia milionów osób. Mam na myśli przede wszystkim niecierpiącą zwłoki i dramatyczną sytuację w Darfurze w Sudanie" - powiedział Benedykt XVI.
  • Środowa audiencja generalna: Papież kontynuował refleksję o postaci św....
4898

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]