Reklama

Kronika religijna (15-22 X)

Kronika religijna (15-22 X)

30.10.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Podczas wizyty w Neapolu Benedykt XVI potępił mafię i wezwał do walki przeciwko przemocy (21 października). "Przemoc dąży niestety do tego, aby stać się powszechną mentalnością, przenikając do życia społecznego" - powiedział podczas Mszy św. odprawionej na placu Plebiscito. Papież zauważył, że młodzież mieszkająca w Neapolu, gdzie dziś "kwitnie bezprawie, ukryta gospodarka i kultura radzenia sobie", narażona jest na deprawację. Wezwał do działań "na rzecz strategii zapobiegania, która postawi na szkołę, na pracę i na pomoc młodzieży w gospodarowaniu wolnym czasem". Zaznaczył przy tym, że "Bóg nie może zmienić biegu rzeczy bez naszego nawrócenia".
  • Do przeciwdziałania nędzy zachęcił Papież podczas środowej audiencji ogólnej. Nawiązał do obchodzonego przez ONZ 17 października Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem. W katechezie opowiedział o życiu św....
8469

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]