Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

10.07.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Uroczystymi nieszporami w Bazylice Św. Jana na Lateranie rozpoczął się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II (28 czerwca). To wydarzenie oraz ceremonię wręczania paliuszy relacjonuje ks. Adam Boniecki na stronie 1.
  • “Jako Biskup Rzymu papież pełni jedyną w swoim rodzaju i niezastąpioną służbę Kościołowi powszechnemu" - przypomniał Benedykt XVI przed modlitwą “Anioł Pański" w uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. “Poczynając od podwójnego wydarzenia męczeństwa Piotra i Pawła, wszystkie Kościoły zaczęły patrzeć na Kościół Rzymu jako na centralny punkt odniesienia, gdy chodzi o jedność doktrynalną i pastoralną" - dodał Benedykt XVI. Podkreślił, że urząd papieski “jest stałą i widzialną zasadą oraz podstawą jedności biskupów i wszystkich wiernych".
  • Dialog ekumeniczny potrzebuje “nowych kroków i gestów", które doprowadziłyby...
9111

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]