Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

03.10.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • O problemie głodu i ubóstwa na świecie mówił Jan Paweł II w przemówieniu przed niedzielną modlitwą “Anioł Pański" w Castel Gandolfo. “Każdy ma obowiązek czynić użytek solidarny, a nie egoistyczny z dóbr, które posiada" - powiedział Papież, nawiązując do przypowieści o bogaczu i Łazarzu. “Ta słynna karta Ewangelii jak najbardziej pasuje do problemów związanych z brakiem równowagi między bogactwem i ubóstwem w dzisiejszym świecie" - mówił Jan Paweł II, przypominając niedawną sesję ONZ w Nowym Jorku na temat walki z głodem i biedą, w której uczestniczył watykański sekretarz stanu, kard. Angelo Sodano.
  • O znaczeniu męki i śmierci Chrystusa mówił Jan Paweł II podczas środowej audiencji ogólnej na Placu św. Piotra. W ramach cyklu komentującego nieszpory Papież omówił hymn z drugiego rozdziału Pierwszego Listu św. Piotra. “Chrystus wstępuje na bolesną drogę męki,...
8819

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]