Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

26.10.2003
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • W Watykanie odbyły się uroczystości jubileuszu 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II (15-18 października). Papież podpisał adhortację “Pastores gregis" (“Pasterze trzody"), poświęconą misji i posłudze biskupów w Kościele oraz beatyfikował matkę Teresę z Kalkuty (zob. relacja ks. Adama Bonieckiego na str. 21).
  • Życzenia jubileuszowe Papież otrzymał m.in. od Światowej Rady Kościołów oraz patriarchy Moskwy i Wszechrusi Aleksego II. “Dziękujemy naszemu wspólnemu Panu i Zbawicielowi Jezusowi Chrystusowi za posługę Jana Pawła II trwającą tyle czasu, tak ważną, bogatą, historyczną i trudną" - napisał w imieniu Rady zastępca sekretarza generalnego Georges Lemopoulos. Zaznaczył, że papieska posługa jest “trudna z powodu licznych konfliktów między narodami, a także między Kościołami i wspólnotami religijnymi". Mimo napiętych stosunków między Watykanem a rosyjską Cerkwią...
9072

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]