Reklama

Kronika religijna (1-8 VII)

Kronika religijna (1-8 VII)

09.07.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • "Wolność chrześcijańska jest czymś zupełnie innym niż arbitralność; jest naśladowaniem Chrystusa w darze z samego siebie aż po ofiarę Krzyża" - powiedział Benedykt XVI w rozważaniach przed modlitwą "Anioł Pański" (1 lipca). Papież, komentując niedzielne czytania, wskazał na Jezusa jako wzorzec człowieka wolnego. "To w tym posłuszeństwie Ojcu Jezus realizuje własną wolność jako świadomy wybór, uzasadniony miłością. Któż jest bardziej wolny od Niego, który jest Wszechmogący? Nie przeżywał On jednak swej wolności jako samowoli bądź panowania. Przeżywał ją jako służbę. W ten sposób »wypełnił« treścią wolność, która w przeciwnym razie pozostałaby »próżną« możliwością uczynienia czegoś lub nie. Tak jak samo życie człowieka, wolność czerpie sens z miłości. Któż bowiem jest bardziej wolny? Czy ten, kto zachowuje wszystkie możliwości z obawy przed ich utratą, czy też ten, kto poświęca...
8368

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]