Reklama

Kronika

Kronika

09.12.2013
Czyta się kilka minut
03 – 09 grudnia

„Kasza, mąka, ryż, stare ubrania – mówią osobie ubogiej: jesteś beznadziejny, nic więcej od życia ci się nie należy. A prawdziwy, trafiony prezent podnosi na duchu”. (Mówił podczas tegorocznego finału „Szlachetnej paczki” jej pomysłodawca ks. Jacek Stryczek).

Powstanie komisja ds. pomocy ofiarom nadużyć seksualnych. Kard. Sean O’Malley zapowiedział, że papież Franciszek utworzy specjalną komisję ds. ochrony dzieci przed nadużyciami seksualnymi ze strony duchownych. Zajmie się ona także udzielaniem pomocy i wsparcia ofiarom. Amerykański purpurat podał tę wiadomość podczas briefingu zorganizowanego na zakończenie prac ośmioosobowej Rady Kardynałów, która doradza papieżowi w przygotowywanej reformie kurii rzymskiej. Ustanowienie komisji było jedną z propozycji wysuniętych przez kardynałów, którą Franciszek zaakceptował. (O komisji pisze...

4983

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]