Reklama

Kronika

Kronika

07.09.2013
Czyta się kilka minut
3 – 7 sierpnia
K

Kiedyś dzieliliśmy grzechy na śmiertelne i powszednie. Dziś jest aplikacja, która podpowiada: możesz myśleć o tym to i to. (Bp Kieran Conry o aplikacjach dostępnych w smartfonach, które pomagają dokonać rachunku sumienia)

Ojciec Krzysztof Mądel ma się przenieść ze wspólnoty w Nowym Sączu do Krakowa i podjąć terapię. Za agresję fizyczną wobec współbrata duchowny otrzymał kanoniczne upomnienie. To decyzja przełożonego Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego o. Wojciecha Ziółka. Prowincjał podtrzymał nałożony wcześniej na o. Mądela zakaz odprawiania Mszy św. i spowiadania w kościele oraz publicznego głoszenia Słowa Bożego. Jezuita nie może także udzielać się w środkach masowego przekazu oraz udzielać jakichkolwiek innych publicznych wypowiedzi – zarówno pod własnym nazwiskiem, jak i pod internetowymi czy prasowymi...

4643

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]