Reklama

KRONIKA

KRONIKA

28.08.2012
Czyta się kilka minut
21 – 27 sierpnia
W

Współodpowiedzialność wymaga zmiany mentalności dotyczącej w szczególności roli świeckich w Kościele, których nie można traktować jako „współpracowników” duchowieństwa, ale jako ludzi prawdziwie współodpowiedzialnych za istnienie i działanie Kościoła(Benedykt XVI w przesłaniu do uczestników odbywającego się w Jassach w Rumunii VI Międzynarodowego Forum Akcji Katolickiej.)

Na współodpowiedzialność świeckich za istnienie i działanie Kościoła zwrócił uwagę papież uczestnikom odbywającego się w Jassach w Rumunii VI Międzynarodowego Forum Akcji Katolickiej. Benedykt XVI wezwał członków Akcji Katolickiej, by byli laboratorium „globalizacji, solidarności i miłosierdzia” . Zachęcił ich także, by dążyli do osobistej świętości przez intensywne życie modlitewne. „Podejmujcie i bierzcie udział w programach duszpasterskich...

3656

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]