Reklama

Królowa pszczół pod szklanym sufitem

Królowa pszczół pod szklanym sufitem

11.03.2013
Czyta się kilka minut
Większość z nas woli, by szefem był mężczyzna. Ale to kobiety częściej podnoszą kwalifikacje w zarządzaniu i pną się mozolnie po szczeblach kariery. Prawdopodobnie większość z nas będzie miała niedługo szefowe.
il. Zygmunt Januszewski
K

Kobiety w wielkim biznesie wciąż są ewenementem. Ich nominacje na wysokie stanowiska budzą sensację. Jak w przypadku Grażyny Piotrowskiej--Oliwy, prezes PGNiG, której zarzucano „karierę przez znajomości”, Joanny Strzelec-Łobodzińskiej, pierwszej prezeski w górnictwie, bo – jak mawiają górnicy – „baba na kopalni przynosi pecha”, czy Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej, prezeski Warty Poznań, pierwszej w naszej historii kobiety zarządzającej klubem piłkarskim, w dodatku byłej fotomodelki. O tym, że kierowane przez nie przedsiębiorstwa radzą sobie nie gorzej niż ich odpowiedniki zarządzane przez mężczyzn, rzadko się mówi.
Za to paniom na najwyższych szczeblach zarządzania wypomina się „zołzowatość”, brak dzieci, „nieodpowiedni strój” i wysoko postawionych partnerów.
Jak naprawdę wiedzie im się w biznesie?
KOBIECE KOMPETENCJE
Statystycznie jesteśmy...

15641

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]