Reklama

Krok po kroku po fundusze unijne

Krok po kroku po fundusze unijne

15.06.2010
Czyta się kilka minut
Jeżeli masz pomysł na podobny projekt wspierający inicjatywy społeczności lokalnych na terenach wiejskich, sprawdź możliwości, jakie daje Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Odwiedź Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w twoim regionie, w którym można uzyskać informacje na temat możliwości zrealizowania pomysłu.
P

Pełna lista adresowa punktów informacyjnych jest dostępna na stronie: www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

W punkcie można dowiedzieć się, czy i kiedy organizowany będzie interesujący nas konkurs, w którym można uzyskać dofinansowanie na własną inicjatywę lokalną.

Dodatkową pomocą, już w trakcie przygotowywania projektu, służą Regionalne Ośrodki EFS, gdzie organizowane są szkolenia i wsparcie doradcze dla podmiotów chcących składać wnioski o dofinansowanie projektu (baza ośrodków znajduje się na stronie: www.roefs.pl).

Projekt "Konno w siną dal" powstaje w ramach Działania 7.3 Programu Kapitał Ludzki w województwie świętokrzyskim. W ramach POKL realizowane są projekty przyczyniające się do integracji społecznej mieszkańców obszarów wiejskich (np. takie, które pobudzają do współpracy pomiędzy osobami mającymi wspólne zainteresowania i nastawionymi na działanie).

Równocześnie w innych działaniach Programu Kapitał Ludzki można uzyskać dofinansowanie dla projektów nakierowanych na:

podniesienie zdolności do zatrudnienia oraz mobilności przestrzennej i zawodowej osób zamieszkujących obszary wiejskie (Działanie 6.3 PO KL)

pobudzenie aktywności mieszkańców obszarów wiejskich na rzecz rozwoju edukacji i podnoszenia poziomu wykształcenia mieszkańców obszarów wiejskich (Działanie 9.5 PO KL).

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]