Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

21.11.2016
Czyta się kilka minut
14 – 20 listopada
P

POWTÓRNY POGRZEB
Na Wawelu pochowano ponownie parę prezydencką. Pogrzeb odbył się w związku z dokonaną kilka dni wcześniej ekshumacją ciał Lecha i Marii Kaczyńskich, którą zarządziła Prokuratura Krajowa w ramach toczącego się śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

PROTEST PRZECIW REFORMIE…
W Warszawie i Krakowie na ulice wyszli rodzice sprzeciwiający się likwidacji gimnazjów. Na stołecznym pl. Piłsudskiego, gdzie zebrało się około 30 tys. ludzi, protestowali również nauczyciele i samorządowcy. Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiada strajk w oświacie, jeśli rząd Beaty Szydło nie wycofa się z reformy edukacyjnej.

…I PRZECIW ZMIANOM W TRÓJCE
Magdalena Jethon, Jerzy Sosnowski, Michał Nogaś, Damian Kwiek – m.in. te nazwiska byłych już pracowników Programu III Polskiego Radia odczytano podczas demonstracji przeciw „dobrej zmianie” w rozgłośni. Kolejną już tego rodzaju pikietę zorganizował ruch „Ratujmy Trójkę”.

STARY NOWY LIDER
Władysław Kosiniak-Kamysz pozostanie szefem PSL. Jedyny kontrkandydat byłego ministra pracy, Stanisław Rakoczy, powiedział podczas kongresu ludowców w Jachrance, że partii potrzebna jest różnorodność, ale zarazem jedność, po czym zaapelował o głosowanie na dotychczasowego lidera.

KOLEJ NA O. RYDZYKA
Szef Radia Maryja otrzymał Orła Straży Ochrony Kolei. Nagrodę z okazji 98. rocznicy powstania SOK wręczono redemptoryście „ze względu na wkład we wspieranie tej formacji i promowanie bezpieczeństwa na obszarze kolejowym”. Na uroczystość wręczenia lauru nagrodzony osobiście nie dojechał. 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]