Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

18.07.2016
Czyta się kilka minut
12 – 18 lipca
Fot. Marek Lapis / FORUM
P

PRZYSTANEK WOODSTOCK
W Kostrzynie nad Odrą po raz 22. odbył się festiwal rockowy zorganizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Uczestniczące w nim kilkaset tysięcy młodych ludzi oddało hołd ofiarom zamachu w Nicei.

POWIEDZIAŁ, CO WIEDZIAŁ
Dr Marek Chrzanowski, kandydat na prezesa IPN, pytany podczas przesłuchania w Sejmie o zbrodnię w Jedwabnem: „Jako nauczyciel historii nie wiem, co mam mówić dzieciom, co się tam wydarzyło”.

OPOZYCYJNY TAKT
„Po byciu przewodniczącym Rady Europejskiej żyrandol będzie idealnie pasował” – powiedział przewodniczący PO Grzegorz Schetyna w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”, prognozując start byłego premiera jako kandydata zjednoczonej opozycji w następnych wyborach prezydenckich.

LIPIEC MIESIĄCEM NIETRZEŹWOŚCI
Trzej strażacy z OSP Chróścina w woj. opolskim przyjechali pijani na miejsce kolizji (jeden z nich jako kierowca). Zbadani alkomatem przez policjantów mieli między 1,4 a 2,4 promila alkoholu we krwi.

NOCNA ULEWA
Nieprzejezdne ulice, zalane piwnice, przejścia podziemne i galerie handlowe, uszkodzone samochody – to efekt nawałnicy, która przeszła nad Trójmiastem. Dobowy opad 160 litrów na metr kwadratowy to więcej niż w czasie powodzi w 2001 r.; urzędnicy z ratusza apelowali do mieszkańców Gdańska o niewychodzenie z domów. Gwałtowne opady i burze przeszły nad całą Polską.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]