Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

18.07.2016
Czyta się kilka minut
12 – 18 lipca
Fot. Marek Lapis / FORUM
P

PRZYSTANEK WOODSTOCK
W Kostrzynie nad Odrą po raz 22. odbył się festiwal rockowy zorganizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Uczestniczące w nim kilkaset tysięcy młodych ludzi oddało hołd ofiarom zamachu w Nicei.

POWIEDZIAŁ, CO WIEDZIAŁ
Dr Marek Chrzanowski, kandydat na prezesa IPN, pytany podczas przesłuchania w Sejmie o zbrodnię w Jedwabnem: „Jako nauczyciel historii nie wiem, co mam mówić dzieciom, co się tam wydarzyło”.

OPOZYCYJNY TAKT
„Po byciu przewodniczącym Rady Europejskiej żyrandol będzie idealnie pasował” – powiedział przewodniczący PO Grzegorz Schetyna w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”, prognozując start byłego premiera jako kandydata zjednoczonej opozycji w następnych wyborach prezydenckich.

LIPIEC MIESIĄCEM NIETRZEŹWOŚCI
Trzej strażacy z OSP Chróścina w woj. opolskim przyjechali pijani na miejsce kolizji (jeden z nich jako kierowca). Zbadani alkomatem przez policjantów mieli między 1,4 a 2,4 promila alkoholu we krwi.

NOCNA ULEWA
Nieprzejezdne ulice, zalane piwnice, przejścia podziemne i galerie handlowe, uszkodzone samochody – to efekt nawałnicy, która przeszła nad Trójmiastem. Dobowy opad 160 litrów na metr kwadratowy to więcej niż w czasie powodzi w 2001 r.; urzędnicy z ratusza apelowali do mieszkańców Gdańska o niewychodzenie z domów. Gwałtowne opady i burze przeszły nad całą Polską.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]