Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

04.04.2016
Czyta się kilka minut
29 marca – 3 kwietnia
C

CO DUDZIE NIEMIŁE
W ciągu siedmiu miesięcy rządowy samolot 23 razy woził Andrzeja Dudę między Warszawą a Krakowem. Godzinny lot kosztuje ok. 32 tys. zł, co oznacza, że podróże prezydenta do domu kosztowały ponad 730 tys. zł – oblicza „Newsweek”. W wydatkach na loty VIP-ów nie ma oczywiście nic bulwersującego, zauważmy jednak, że w maju 2012 r. Andrzej Duda kwestionował na Twitterze podobne wyprawy ówczesnego premiera Donalda Tuska.

PYTAJĄ O KONIE
Shirley Watts, żona perkusisty Rolling Stonesów, zabiera swoje klacze ze stadniny w Janowie Podlaskim, gdzie padły już dwa konie będące jej własnością. W lutym doszło do głośnego odwołania prezesa stadniny Marka Treli; Donald Tusk ujawnił, że podczas Szczytu Bezpieczeństwa Nuklearnego w USA prezydenci i premierzy innych krajów pytali go głównie o sytuację w Janowie, a także decyzję ministra Szyszki o zwiększeniu limitów wycinki drzewa w Puszczy Białowieskiej.

AMBASADOR NA CELOWNIKU
Prawicowe media zaatakowały ambasadora RP w USA Ryszarda Schnepfa (dziennikarka „Gazety Polskiej Codziennie” zlustrowała jego rodziców, czego efektem była fala internetowego hejtu). „W całej tej hecy, przypominającej najgorsze momenty w przedwojennej i powojennej historii Polski, idzie o odwołanie mnie z funkcji ambasadora” – napisał na Facebooku Schnepf, powołany na to stanowisko jeszcze przez poprzedni rząd.

PREZES CZYTELNIK
„Na święta dostałem »Księgi Jakubowe« pani Tokarczuk, postanowiłem je przeczytać, zacząłem, ale nie wiem, czy skończę. Zamysł jest ciekawy, realizacja trochę gorsza. To grube tomiszcze” – powiedział m.in. Jarosław Kaczyński w słynnym już wywiadzie dla Superstacji (PiS próbował zablokować emisję rozmowy, bo prezes myślał ponoć, że wypowiada się dla Polsatu).

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]