Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

28.03.2016
Czyta się kilka minut
21–25 marca
N

NIEGOTOWY JAK FILM
Na kilka tygodni przed zapowiedzianą premierą wstrzymano wejście na ekrany „Smoleńska” Antoniego Krauzego. Jak tłumaczy producent, chodzi o „trudności przy realizacji filmu i stopień technologicznego skomplikowania”, ale spiskowe teorie głoszą, że pokaz przedpremierowy dla polityków PiS mógł nie wypaść korzystnie.

NIEWZRUSZONY JAK PUSZCZA
Minister środowiska Jan Szyszko podpisał aneks do Planu Urządzenia Lasu, zwiększający limit „cięć sanitarnych” w Puszczy Białowieskiej do 188 tys. metrów sześciennych w ciągu najbliższych 10 lat (dotychczasowy plan zakładał wycinkę 40 tys. m). Szef resortu zapewnił, że wycinka nie będzie prowadzona na terenie parku narodowego. Protestujący przeciwko jego decyzji Greenpeace powiesił na zarządzanym przez Szyszkę gmachu tabliczkę „ministerstwo wycinki puszczy”.

POKOJOWY JAK PREZES
Prezes PiS zaapelował, by „w sytuacji, która ukształtowała się w Europie i na zachodzie, i na wschodzie, ale także w Polsce” nie prowadzić ostrych sporów politycznych „przynajmniej do momentu, w którym zakończy się wizyta Ojca Świętego”. „Nie będziemy wynosić naszych sporów na zewnątrz, będziemy działali tak, jak działa się w sytuacji nadzwyczajnej” – zadeklarował Jarosław Kaczyński.

BEZSTRONNY JAK PREZYDENT
Andrzej Duda w wywiadzie dla Radia Maryja i TV Trwam powiedział, że Trybunał Konstytucyjny funkcjonuje fatalnie i że kilkakrotnie złamał prawo, a jego prezes „włącza się w polityczny spór po jednej z jego stron”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]