Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

07.12.2015
Czyta się kilka minut
1 – 7 grudnia
Fot. Muzeum Narodowe w Krakowie
Ś

ŚWIĘTO KAWALERII
Kancelaria Prezydenta zwróciła się do Muzeum Narodowego w Krakowie o wypożyczenie „Święta kawalerii polskiej” Wojciecha Kossaka, zwracając równocześnie Fundacji Nowosielskich dziesięć wypożyczonych przed trzema laty obrazów Jerzego Nowosielskiego.

BEZ CIEBIE, OJCZE...
nie byłoby tego zwycięstwa – mówił Jarosław Kaczyński podczas toruńskich obchodów 24-lecia Radia Maryja do dyrektora rozgłośni, o. Tadeusza Rydzyka. „Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę – uznał prezes PiS. – My to wiemy”. Do Torunia nie przyjechali prezydent i premier, ale stawili się marszałkowie Sejmu i Senatu, a z ministrów m.in. Antoni Macierewicz i Zbigniew Ziobro.

ATOMOWY POMYSŁ
Wiceminister obrony narodowej Tomasz Szatkowski powiedział, że rząd rozważa udział w natowskim programie udostępniania sojusznikom przez USA broni jądrowej – na podobnych zasadach, jak dotąd korzystały z niej Niemcy (arsenał atomowy znajduje się na terenie baz NATO, w przypadku wojny kraj wypożyczający korzysta z niego za zgodą Waszyngtonu).

WALLENROD
„Żeby wspierać działania opozycjonistów, trzeba było wiele ryzykować. Jako funkcjonariusz, jako prokurator w tamtym czasie, ryzykowałem znacznie więcej” – mówił poseł PiS Stanisław Piotrowicz na antenie TVN 24. Swojej przynależności do PZPR parlamentarzysta nie żałuje: „ktoś musiał być w prokuraturze i PZPR, żeby wspierać działania opozycjonistów”.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]