Reklama

"Na inne nas nie stać"

"Na inne nas nie stać"

18.12.2005
Czyta się kilka minut
W sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na toruńskich Bielanach kilka tysięcy pielgrzymów, słuchaczy Radia Maryja, świętowało rocznicę założenia rozgłośni. Dla nich to pierwszy w historii III RP wolny głos katolicki. Jak dotąd - jedyny.
P

Pierwsze autokary pojawiły się na parkingu jeszcze przed południem. Kołobrzeg, Suwałki, Mińsk Mazowiecki, Grudziądz. Jest nawet Syberia - z tym, że nie ta odległa, ale położona godzinę drogi od Torunia.

- Przyjechałem tu po raz drugi - mówi trzydziestokilkuletni Piotr z Grudziądza. - Radio Maryja jest super, słucham go każdego dnia.

Jest raczej wyjątkiem, bo wśród pielgrzymów, jak wśród słuchaczy toruńskiej rozgłośni, przeważają ludzie starsi. Wśród starszych zaś - kobiety. Część ma na głowach charakterystyczne nakrycia głowy, ale tego dnia i w tym miejscu to zdecydowanie powód do dumy. Kiedy o. Tadeusz Rydzyk poprosi o podniesienie rąk wszystkich, którzy mają moherowe berety, odpowie las rąk. O moherowych beretach powie także w kazaniu bp Józef Zawitkowski: - Nie naigrawajcie się z naszych moherowych koalicji

i beretów. Na...

8011

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]