Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

01.06.2015
Czyta się kilka minut
26 – 30 maja
M

MILIONER O BIEDNYCH
„Kwota wolna od podatku to obecnie 3090 zł. Uważam, że to jest po prostu nie fair. Dla człowieka zarabiającego 5-6 tys. zł miesięczna różnica w wynagrodzeniu rzędu 90 zł jest niezauważalna” – powiedział Zbigniew Jakubas, przedsiębiorca i inwestor zaliczany do grona najbogatszych Polaków, opowiadając się za likwidacją kwoty wolnej od podatku dla najbogatszych. Jakubas dodał, że jeśli państwo nie pomoże najbiedniejszym, może nawet dojść do rewolucji.
POLAK Z PAPIEROSEM
Co trzeci mężczyzna i co czwarta kobieta w Polsce pali wyroby tytoniowe. Z badań Eurobarometru wynika jednak, że w ciągu ostatnich trzech lat liczba palaczy spadła: z 32 do 28 proc.
NOWAK BEZ KARY
Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Sławomir Nowak, były minister transportu i poseł Platformy Obywatelskiej, jest winny popełnienia przestępstwa, ale nie skazał go na karę. Umorzone warunkowo postępowanie w sprawie tzw. afery zegarkowej oznacza, że Nowak nie musi płacić orzeczonej w poprzednim postępowaniu grzywny 20 tys. zł. Sąd stwierdził, iż sprawa byłego posła „jest przypadkiem mniejszej wagi”.
POSŁANKA MA DOŚĆ
Krystyna Pawłowicz, znana z kontrowersyjnych wypowiedzi (choćby tej o „unijnej szmacie”) polityk PiS, zastanawia się nad odejściem z polityki. W rozmowie z Onetem powiedziała, że czuje się niesprawiedliwie traktowana, oraz że nakręcono wobec niej „przemysł pogardy”. „Spotykam się z nienawiścią i to mnie coraz bardziej męczy – dodała posłanka Pawłowicz. – A jestem inną osobą. Kocham sztukę, malarstwo, książki”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]