Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

22.05.2023
Czyta się kilka minut
„Za wybitne zasługi w pracy duszpasterskiej, za propagowanie postaw patriotycznych” abp Marek Jędraszewski został odznaczony przez prezydenta Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
bp Marek Jędraszewski oraz Andrzeja Duda w czasie uroczystości odznaczenia Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski / MAREK BORAWSKI / KPRP
M

MOST

„Mateusz, ale z ciebie bambik” – tak Donald Tusk skomentował oficjalne otwarcie przez premiera Morawieckiego czynnego już od kilku miesięcy mostu na Dunajcu w Tylmanowej, przywołując określenie z uniwersum gier komputerowych na graczy stawiających pierwsze kroki albo po prostu nieudaczników.

WYWIAD

Ale bambikiem Morawiecki jest chyba nie tylko dla lidera opozycji. „Premier we wszystkich decyzjach unijnych się pomylił” – woła z okładki tygodnika „Do Rzeczy” teoretycznie podwładny szefa rządu, Zbigniew Ziobro.

ŚLEDZTWO

Zwierzchnik resortu sprawiedliwości szuka zresztą innych bambików: Onet twierdzi, że na jego osobistą interwencję Prokuratura Krajowa niespodziewanie przejęła od wojskowej śledztwo w sprawie szczątków rosyjskiej rakiety znalezionych pod Bydgoszczą i ma zbadać rolę szefa MON Mariusza Błaszczaka.

ORDER

„Za wybitne zasługi w pracy duszpasterskiej, za propagowanie postaw patriotycznych” abp Marek Jędraszewski został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W uroczystości wzięli udział m.in. Jarosław Kaczyński, Ryszard Terlecki, Beata Szydło i, oczywiście, Mateusz Morawiecki.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]