Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

27.06.2022
Czyta się kilka minut
21–27 czerwca
N

NAJWAŻNIEJSZE

Tydzień po złożeniu rezygnacji z funkcji wicepremiera Jarosław Kaczyński powiedział PAP, że nie jest już członkiem rządu (wiadomości nie podały wcześniej ani Kancelaria Premiera, ani Kancelaria Prezydenta). „Postanowiłem, że muszę się skoncentrować na tym, co jest dla przyszłości Polski najważniejsze. To nie tak, że przeceniam swoją rolę, chodzi po prostu o to, że partia musi odzyskać werwę” – stwierdził.

NAJŚMIESZNIEJSZE

W ramach odzyskiwania werwy lider PiS ruszył w Polskę i podczas spotkań z wyborcami żartował z postulatów środowisk LGBT+ dotyczących możliwości korekty płci, sprowadzając je do poziomu frazy: „do godziny 17.30 byłem mężczyzną, ale teraz jestem kobietą”.

NAJGŁOŚNIEJSZE

Wygląda więc na to, że tematem zbliżającej się kampanii znów będą kwestie obyczajowe, a nie np. drożyzna. Wybitnie pomoże w tym podręcznik do przedmiotu Historia i Teraźniejszość, zawierający nie tylko krytykę ideologii gender, ale także rockowego boomu z lat 60.

NAJSZYBSZE

Tymczasem w Sejmie odrzucono obywatelski projekt liberalizujący ustawę antyaborcyjną. Dokument padł już w pierwszym czytaniu, choć wcześniej posłowie PiS deklarowali, że projekty obywateli powinny być kierowane do prac w komisjach.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]