Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

13.06.2022
Czyta się kilka minut
7–13 czerwca
S

SKARGA, DYMISJA

Min. Michał Cieślak ­(na zdjęciu) podał się do dymisji po tym, jak Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w przeciwnym razie zostanie odwołany. Wcześniej wybrany ze świętokrzyskiej listy PiS polityk Partii Republikańskiej napisał skargę na urzędniczkę poczty w Pacanowie, która w rozmowie z nim narzekała na panującą w kraju drożyznę i miała za to zostać zwolniona z pracy.

KRADZIEŻ, KARA

„Te pieniądze zostały nam ukradzione” – skomentował Zbigniew Ziobro informacje o potrąceniu przez Komisję Europejską już ponad 300 mln zł z funduszy unijnych w związku z niewykonanym przez Polskę wyrokiem TSUE dotyczącym kopalni w Turowie.

FIASKO, STACJA

Fiaskiem skończyła się akcja „Blokujemy Orlen”, zorganizowana w proteście przeciwko podwyżkom cen paliw: na niektórych stacjach, przed którymi zwoływano blokady, więcej było dziennikarzy niż manifestujących.

KLIMAT, ALERT

Burze i grad, porywy wiatru i obfite deszcze były przyczyną wielu lokalnych podtopień i zniszczeń upraw na terenie całego kraju. Ciąg dalszy nastąpi: w związku z nadciągającymi nawałnicami w chwili zamknięcia tego numeru „TP” 12 województw zostało objętych alertem RCB.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]