Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

25.04.2022
Czyta się kilka minut
19–25 kwietnia
F

FALSTART

Dwa tygodnie po tym, gdy państwowa instytucja ogłosiła, że przyczyną śmierci 96 pasażerów Tu-154 10 kwietnia 2010 r. był zamach, a jej ustalenia autoryzował w serii wywiadów wicepremier Kaczyński, temat zniknął z przestrzeni publicznej. Narzuca się w związku z tym straszliwe podejrzenie, że nie były to jednak poważne ustalenia.

MARATON

Tymczasem jeden z głównych odpowiedzialnych (przynajmniej zdaniem wspomnianego wicepremiera) za smoleńską tragedię, czyli Donald Tusk, skończył 65 lat i przebiegł swój pierwszy w życiu maraton.

W BLOKACH

Maratonem może okazać się także procedura powoływania Adama Glapińskiego na drugą kadencję w fotelu prezesa NBP. Z ustaleń radia RMF wynika, że w Sejmie brakuje mu co najmniej 8 głosów, bo część posłów Zjednoczonej Prawicy nie chce poprzeć kogoś, kto stał się twarzą 11-procentowej inflacji.

DYSKWALIFIKACJA

Dużo energiczniej, niż w sprawie rzekomej odpowiedzialności za zamach, Kaczyński poczyna sobie z jedną z wypowiedzi Tuska na Twitterze: jego prawnicy żądają zamieszczenia przeprosin, wpłaty 10 tys. na pomoc uchodźcom z Ukrainy oraz usunięcia wpisu, w którym lider PO przypisał prezesowi PiS twierdzenie, że w USA sfałszowano wybory.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]