Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

17.01.2022
Czyta się kilka minut
(11-17 stycznia)
PAWEŁ MURZYN / EAST NEWS
P

PRACUJEMY

Polski rząd wysłał do Komisji Europejskiej list, w którym przekonuje, że pracuje nad likwidacją Izby Dyscyplinarnej SN, ale z ustaleń radia RMF wynika, że pismo nie okazało się dla Brukseli przekonujące i decyzja o karach finansowych dla Warszawy pozostaje w mocy.

JEŹDZIMY

Niezbyt przekonująco zabrzmiała także wypowiedź Andrzeja Dudy: zapytany przez dziennikarzy pod narciarskim stokiem o bałagan związany z Polskim Ładem prezydent powiedział, że „to bardzo duży program zawierający ogromne rozwiązania legislacyjnie i ustawowe”, w którym „wszelkie niedopatrzenia” trzeba jak najszybciej poprawić.

KUPUJEMY

Jak najszybciej poprawić należałoby również niedopatrzenie, na które zwróciła uwagę „Gazeta Wyborcza”: pośrednicząca w „zakupie środków techniki specjalnej służących do wykrywania i zapobiegania przestępczości” (czyli systemu Pegasus) firma Matic tworzona jest przez osoby w czasach PRL pracujące dla milicji i SB.

UDZIELAMY

Przedwczesna okazała się deklaracja Jacka Kurskiego „Rozbiliśmy system kłamstwa” z okładkowego wywiadu „Sieci” w 2018 r. – z nowego numeru pisma wołają słowa „Kurski kontra kłamstwa”; w sumie to już szósty raz, gdy z frontu tego tygodnika spogląda na nas prezes TVP.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]