Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

07.02.2022
Czyta się kilka minut
1–7 lutego
O

ODLOT

„Zupełnym odlotem” nazwał Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, płynące z NIK doniesienia o tysiącach ataków dokonywanych z pomocą systemu Pegasus na urządzenia pracowników Izby, w których miało zostać zainfekowanych ponad 500 urządzeń.

SKOK

„Kiedy tylko skoki wróciły do Telewizji Polskiej, natychmiast przyszły też sukcesy Polaków” – stwierdził prezes TVP Jacek Kurski po zdobyciu przez Dawida Kubackiego brązowego medalu podczas zimowych Igrzysk Olimpijskich (w tym sezonie prawa do transmisji pucharu świata w skokach narciarskich ma TVN, a polscy sportowcy nie odnoszą spodziewanych sukcesów).

PRZEKRĘT

Szkoda w takim razie, że TVP nie poświęca większej uwagi kwestiom nadużyć wokół szczepień. Na razie to RMF FM poinformował o zatrzymaniu przez gdańską policję pięciu osób, które miały wprowadzać do systemu dane i pośredniczyć w zakupie fałszywych certyfikatów covidowych.

WYJŚCIE

Drugi tydzień z rzędu jednym z ważniejszych tematów medialnych jest odejście z instytutu Ordo Iuris grupy pracowników, a w zasadzie dociekanie, czy jej przyczyną był romans; jego domniemani bohaterowie udzielają licznych wywiadów, w których mówią o prawie do prywatności.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]