Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

20.09.2021
Czyta się kilka minut
14–20 września
JACEK DOMIŃSKI / REPORTER
N

NIEZWYKŁE PIRUETY

„Morawiecki zapytany ostatnio o cenę chleba wykonał niezwykłe piruety, żeby ominąć odpowiedź” – powiedział Donald Tusk na konwencji PO w Płońsku i dodał, że „zawsze jak rządzą, to jedną z konsekwencji jest to, że chleb bardzo drożeje”. Jego wystąpienie – oprócz bon motów – było jednak zapowiedzią korekty partyjnego kursu; były premier mówił sporo o patriotyzmie, chrześcijaństwie i powadze instytucji państwowych.

SMACZNE KAJZERKI

O chlebie mówi się też na lewicy. „Moi wyborcy i wyborczynie, gdzie przewyższają młode osoby, raczej nie kupują chleba, kupują bardziej bułki, bo nie chcą marnować żywności” – powiedziała w rozmowie z Polsatem posłanka Anna Maria Żukowska, sama deklarując się jako miłośniczka kajzerek.

NIEŚWIEŻE ZDANIA

„Homoseksualizm jest w znacznym stopniu zjawiskiem zaraźliwym” – mówi ojciec prezydenta RP, Jan Duda, w wywiadzie dla „Newsweeka”. „Jesteśmy szantażowani praworządnością” – głosi tytuł rozmowy z europosłanką Beatą Kempą w „Do Rzeczy”. Antoni Macierewicz opowiada w PAP, że przyczyną katastrofy smoleńskiej była „eksplozja, a przynajmniej dwie eksplozje”. A „Gazeta Polska” dwa razy w jednym numerze drukuje artykuł „Tuskowi kończy się czas”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]