Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

28.06.2021
Czyta się kilka minut
22-28 czerwca
W

WŁAMANIE

Pierwsze włamanie na konto mailowe Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Premiera, miało miejsce już 22 września 2020 r. – pisze „Rzeczpospolita”, z której ustaleń wynika więc, że cyberprzestępcy mogli mieć nieograniczony dostęp do poczty ministra przez dziewięć miesięcy.

DEWASTACJA

Niemal 70 nagrobków zdewastowano na zabytkowym żydowskim cmentarzu w Bielsku--Białej. Zarządca nekropolii informuje, że zniszczeń o takiej skali nie zanotowano tu od czasu II wojny światowej, a policja szuka sprawców zdarzenia.

PRZESZUKANIE

Funkcjonariusze CBA przeszukali biuro firmy R4S, agencji świadczącej usługi PR, a należącej do b. rzecznika PiS Adama Hofmana. Szukano ponoć umów i faktur na obsługę państwowej Grupy Azoty oraz jej spółek-córek, na podstawie których agencja miała zarobić w 2016 r. ponad pół miliona zł.

WYCOFANIE

Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że polscy żołnierze opuszczają Afganistan: ewakuacja ostatnich 400 członków trwającej 19 lat i okupionej 44 ofiarami śmiertelnymi misji nastąpiła w końcu czerwca.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]