Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

11.01.2021
Czyta się kilka minut
5–11 stycznia
W

WETO GÓRALSKIE

Branża turystyczna i właściciele siłowni złożyli pozwy zbiorowe przeciwko Skarbowi Państwa, podobne kroki szykują dyskoteki i kluby nocne, ale wybuch prawdziwej bomby może nastąpić na Podhalu, gdzie kilkuset przedsiębiorców zrzeszonych w inicjatywie Góralskie Veto zamierza wznowić działalność po 17 stycznia bez względu na nałożone przez rząd obostrzenia.

WETO KONSUMENCKIE

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zdecydował, że Agora nie może sfinalizować zakupu Radia Zet, argumentując m.in. tym, że powstały z połączenia podmiot miałby unikalną przewagę na rynku reklamy.

WETO STYLOWE

Podobnych obaw nie wzbudziło przejęcie wydawnictwa Polska Press przez Orlen – nawet z portalu „Rzeczpospolitej” zniknęła krytyka tej operacji, co naczelny portalu tłumaczy obecnością w zdjętym tekście wątków ad personam wobec prezesa Obajtka, które „nieco odstawały od style booka »Rzeczpospolitej«”.

WETO OBSKURANCKIE

Ataki ad personam spotkały za to posłankę Marcelinę Zawiszę (aktywnie uczestniczyła w posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia karmiąc piersią), choć – jak zauważyła w portalu Oko.press Anna Krawczak – jej zachowanie przywracało opiekuńczość i czułość w sferze publicznej.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]