Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

28.12.2020
Czyta się kilka minut
N

Nieoczekiwana zmiana miejsc

Przegrani w wyborach prezydenckich Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski założyli partię polityczną (ten pierwszy, choć wcześniej utworzył ruch społeczny) oraz ruch społeczny (ten drugi, choć wcześniej był jednym z liderów największej opozycyjnej partii politycznej).

Oczekiwany brak zmiany

Najpopularniejszy polski polityk (42,9 proc. w ostatnim rankingu zaufania) Andrzej Duda został wybrany na drugą kadencję w wyborach prezydenckich.

Zmiana trybu

A same wybory prezydenckie ostatecznie nie odbyły się w formie korespondencyjnej, choć Poczta Polska i PWPW pod nadzorem wicepremiera Jacka Sasina wydały na jej przygotowanie 70 mln zł.

Dwie zmiany

W związku ze sporem o organizację wyborów prezydenckich do dymisji podał się inny wicepremier, Jarosław Gowin. Stało się to w kwietniu. W październiku Gowin był już ponownie wicepremierem.

Bez zmian

Innym wicepremierem od października jest Jarosław Kaczyński. Mówi się, że wszedł do rządu, żeby nadzorować ministra sprawiedliwości, toczącego wojnę podjazdową z premierem. Formalnie odpowiada za bezpieczeństwo; co ciekawe, jemu samemu bezpieczeństwo zapewnia prywatna firma ochroniarska.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]