Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

15.06.2020
Czyta się kilka minut
8 – 14 czerwca
K

Krnąbrna krzywa

Nie spłaszcza się: w chwili zamknięcia tego numeru „TP” zarażonych koronawirusem było ok. 14 tys. Polaków. Tymczasem w Polsce ruch w kawiarniach, odbyły się masowe procesje Bożego Ciała i spotkania z kandydatami na prezydenta.

Listy polityków

„Nie jestem Waszym wrogiem” – napisał do zwolenników PiS Rafał Trzaskowski. Do tych samych adresatów wystosował pismo Jarosław Kaczyński, tłumacząc, że „mamy dziś stan alertu”, a „zwycięstwo kandydata KO oznaczałoby ciężki kryzys polityczny, społeczny i moralny”.

Ręka Gowina

O moralności było w tych dniach sporo. Pod zarzutem kradzieży z włamaniem policja aresztowała dwoje aktywistów, którzy w warszawskich wiatach przystankowych umieszczali plakaty krytyczne wobec ministra zdrowia. Za uczciwość tego ostatniego rękę dawał sobie uciąć Jarosław Gowin.

Wypadki ochroniarzy

O tym dawno nie pisaliśmy: samochód techniczny Służby Ochrony Państwa na trasie kampanii Andrzeja Dudy uderzył w auto, w którym jechała rodzina z dwójką dzieci. Nikomu nic się nie stało, kierowcę SOP ukarano mandatem.

Typy nasze

Kamil Bortniczuk, Joachim Brudziński, Jacek Żalek, Andrzej Duda, Przemysław Czarnek, Tomasz Rzymkowski.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]