Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

18.05.2020
Czyta się kilka minut
12–18 maja
Z

ZAMASKOWANI

„Noszenie maseczki na brodzie lub pod nosem to nie odwaga i szpan, ale egoizm i brak odpowiedzialności. Maseczka nie ma nas chronić przed innymi, ale innych przed nami” – przypomina rzecznik resortu zdrowia. Woła na puszczy, bo bez maseczek coraz częściej pokazują się prezydent i członkowie rządu.

ZDEMASKOWANI

Komisja Europejska zdecydowała o wszczęciu wobec Polski tzw. procedury przeciwnaruszeniowej w związku z brakiem przepisów, na podstawie których władze mogłyby być skarżone do sądów za niską jakość powietrza. W 2018 r. TSUE orzekł, że Polska łamie prawo, dopuszczając do nadmiernych przekroczeń stężeń pyłu zawieszonego PM10.

OSADZENI

O przeludnieniu ośrodka dla najgroźniejszych przestępców w Gostyninie (maksymalna liczba miejsc to 60, obecnie izoluje się tam 86 osób) alarmuje biuro RPO. „Uważam, że rolą moją i mojego zespołu jest zajmowanie się tymi, o których prawa nikt się nie upomni” – mówi Adam Bodnar.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]