Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

17.03.2020
Czyta się kilka minut
10–16 marca
S

SYMPATIA

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że największą sympatią Polacy darzą Czechów i Słowaków, a także Włochów, największą niechęcią natomiast – Arabów i Romów. Sondażownia zauważa, że w ostatnim trzydziestoleciu nasz stosunek do narodów kiedyś mniej lubianych, np. Niemców, Ukraińców i Żydów – poprawił się, a do tych darzonych dużą sympatią, np. do Francuzów i Amerykanów – uległ pogorszeniu. Ilu Polaków lubi Polaków, nie podano.

EMPATIA

Medialna gwiazda ostatnich tygodni, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło podała się do dymisji, wyjaśniając, że powodem rezygnacji jest stan zdrowia. Współpracownicy prezydenta wyjaśniają, że dymisja pani mecenas, która jeszcze kilka dni temu „oświadczała dobitnie, że w pełni popiera program Zjednoczonej Prawicy”, nie ma związku z koronawirusem.

ANTYPATIA

Bez związku z koronawirusem rządzący nie odpuszczają opozycyjnemu marszałkowi Senatu. Do biura Fundacji Pomocy Transplantologii przy szczecińskim szpitalu, w którym pracował, weszli przedstawiciele CBA. Próbowali us talić, czy pieniądze, jakie prof. Tomasz Grodzki miał rzekomo pobierać od pacjentów i ich rodzin, wpłacił na jej konto.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Chciałem napisać "czytuję", ale nie. Czytam (od dechy do dechy) TP od kilku, może dwóch miesięcy. Nie chcę się tu za bardzo rozwodzić. Jestem na stałe emigrantem. Interesują mnie jednak wydarzenia i procesy w "Kraju Ojców". Niestety media za równo publiczne, jak i prywatne nie odpowiadają mojemu kryterium obiektywności. Czytając wcześniej kilkanaście co najmniej bezpłatnych artykułów w TP, doszedłem do wniosku, że tak, że Tygodnik mi mniej więcej odpowiada. Poza TP czytuję jeszcze wybiórczo różne źródła alternatywne. I... mam takie wrażenie, że gdybyście zawarli współpracę z Krzysztofem Skibą, to pięknie dodałby on pikanterii i humoru tym krótkim felietonon z cyklu "Kraj w skrócie". Byłaby rewelacja!
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]