Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

17.12.2019
Czyta się kilka minut
10–16 grudnia
S

SĄD

Aktywista miejski Jan Śpiewak został skazany prawomocnym wyrokiem na 5 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki na rzecz córki b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego: sąd okręgowy w Warszawie uznał, że pomówił ją o nieprawidłowości w wykonywaniu funkcji kuratora jednej z reprywatyzowanych warszawskich kamienic, a w rezultacie naraził na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu. Ze Śpiewakiem spotkał się Andrzej Duda, a aktywista zwrócił się do prezydenta z wnioskiem o ułaskawienie.

OSĄD

„Poziom zakłamania tego towarzystwa i jego hipokryzji mnie osłabia” – powiedział prezydent o polskich sędziach podczas spotkania z matką jednej z ofiar stanu wojennego. Kilka dni wcześniej mówił, że „tam [w wymiarze sprawiedliwości – red.] ten stary układ się bardzo dobrze trzyma, nie chce pozwolić sobie na to, by zabrać im przywileje i władzę nad ludźmi, do której doszli”.

PRZESĄD

„Proszę państwa, ceny rosną. Tak, ceny rosną, ja sobie zdaję z tego sprawę. Ale państwo musicie mieć świadomość, że jak rosną wynagrodzenia, to niestety rosną też i ceny” – ogłosił Andrzej Duda podczas wizyty w Nowym Mieście Lubawskim.

DZWON

Kolizja z udziałem limuzyny wiozącej wicepremiera Gowina, po której niedoświadczonego kierowcę pojazdu ukarano mandatem i sześcioma punktami karnymi, była 54. zdarzeniem z udziałem samochodu SOP w ciągu ostatnich 14 miesięcy.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]