Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

22.07.2019
Czyta się kilka minut
16 – 22 lipca
Adam Słodowy / FOT. AN MOREK / PAP
S

STREFA WOLNA OD KONTAKTU Z RZECZYWISTOŚCIĄ

Polska jest krajem, w którym każdy może czuć się bezpiecznie – powiedziała Beata Szydło podczas pikniku rodzinnego w Tokarni. Jej zdaniem „jesteśmy krajem, który docenia i szanuje innych”, natomiast bardzo często szacunku i tolerancji brakuje w Europie, której „trzeba pokazać, że to jest możliwe”.

STREFA WOLNA OD OPOZYCJI

À propos szacunku i tolerancji: poseł PiS Marcin Horała wykluczył możliwość przedwyborczej debaty Jarosława Kaczyńskiego z Grzegorzem Schetyną, gdyż „nie urządza się meczów ekstraklasy z okręgówką”.

STREFA WOLNA OD SPRAWDZANIA

Przez największe portale przetoczyła się wiadomość o śmierci Adama Słodowego (na zdjęciu), autora kultowego w czasach PRL programu telewizyjnego „Zrób to sam”. „Informacje mieliśmy z dwóch niezależnych źródeł” – tłumaczy swoją wpadkę Interia, a my życzymy panu Adamowi dużo zdrowia.

STREFA WOLNA OD SNU

Tłumaczenia Interii są dobre, ale jeszcze lepsze wydają się frazy Jerzego Miziołka, któremu najważniejsze postacie polskiej kultury zarzucają „demolowanie” rangi i prestiżu kierowanej przezeń placówki. „Bycie dyrektorem Muzeum Narodowego w Warszawie to wysiłek prawie ponadludzki – wyznaje dziennikarzom, deklarując, że wielkość tej instytucji jest jedyną wartością, jaka dlań istnieje (a co z szacunkiem i tolerancją?), i że wstaje o wpół do czwartej, żeby redagować książki na jej temat.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]