Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

01.04.2019
Czyta się kilka minut
26 marca – 1 kwietnia
P

POCAŁUNKI

Krokusy kwitną, prezes i premier obiecują, a prezydencka para wymienia pocałunki podczas wizyty w zakładach przetwórstwa mięsnego. Chcielibyśmy umieć pisać o tym tak zmysłowo, jak autor portalu plotkarskiego: „Masarze wyłożyli na stoły to, co najlepsze: aromatyczne kiełbasy, soczyste szynki i chrupkie kabanosy. Dudowie nie kryli zachwytu i z miejsca przystąpili do degustacji. Rozkoszując się wędlinami, prezydent zapozował do zdjęć, posyłając w stronę obiektywów przeszywające spojrzenia zza pęt kiełbas”.

UMIZGI

A nowe obietnice rządzących dotyczą przyjętej przez Parlament Europejski dyrektywy o prawach autorskich. „Wszystkim naszym wspaniałym youtuberom, blogerom, influencerom, forumowiczom, wszystkim internautom, że będziemy walczyć o wolność słowa w internecie” – powiedział Mateusz Morawiecki podczas gdańskiej konwencji PiS, dopowiadając: „Drodzy internauci, jesteśmy z wami”.

PORZUCENIA

Szkoda, że wśród internautów, z którymi jest premier, zabrakło przedsiębiorców, którzy w ostatnich dniach marca próbowali cyfrowo podpisać roczne sprawozdania finansowe logując się do serwisu ePUAP. Państwowe serwery nie wytrzymały, czego spróbujemy nie uznać za metaforę.

CZUŁE SŁÓWKA

Zauważmy jednak, że poza tym klimat dla przedsiębiorców pozostaje nie najgorszy. Agencja Fitch utrzymała rating Polski na poziomie „A-”, w uzasadnieniu chwaląc „rozsądnie prowadzoną politykę gospodarczą, silny sektor bankowy i dobrą sytuację fiskalną”.

WPADKI

Przedsiębiorcom odradzamy tylko jeżdżenie w pobliżu pojazdów Służby Ochrony Państwa. Informacje o kolizjach z udziałem tych ostatnich zamieszczamy tu częściej niż skrzydlate słowa wicepremiera Glińskiego, a tym razem rządowa limuzyna uderzyła w gdański tramwaj.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]