Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

18.02.2019
Czyta się kilka minut
12–18 lutego
Ś

ŚREDNIK

Minister kultury Piotr Gliński – jak znamy życie, ryzykując kolejną międzynarodową awanturę – nie przedłużył dyrektorowi Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Dariuszowi Stoli kontraktu i rozpisał konkurs na obsadzenie jego stanowiska. Niezrażony dyr. Stola, wspierany przez patronujące muzeum miasto Warszawa i stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny, staje do konkursu.

PYTAJNIK

Dowiedzieliśmy się, dlaczego znakomicie prosperująca niegdyś stadnina koni arabskich ma kłopoty: w odpowiedzi na interpelację posła Krzysztofa Brejzy wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński poinformował, że „sytuacja w SK Janów Podlaski związana jest z ogólną sytuacją w rolnictwie w 2018 r. i jest głównie efektem niespotykanej od lat suszy”.

KROPKA

Radio Kraków informuje, że z napisu „Adamowi Mickiewiczowi Naród.” umieszczonego na pomniku stojącym na krakowskim Rynku zostanie usunięta kropka i że opinię w tej sprawie wydała Rada Języka Polskiego. Sam pomnik nie wydaje się zagrożony.

Czytaj także: Rozmowa z Dariuszem Stolą o muzeum POLIN w wydaniu specjalnym "TP" "Polska Żydowska"

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]