Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

28.01.2019
Czyta się kilka minut
21 – 27 stycznia
Z

Zatrzymanie

Legendarny rzecznik b. szefa MON Antoniego Macierewicza Bartłomiej M. został zatrzymany przez CBA jako jeden z sześciu podejrzanych m.in. o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych. W mediach trwa spór, czy akcja świadczy o surowości PiS, zwalczającego nieprawidłowości we własnych szeregach, czy przeciwnie: o tychże nieprawidłowości wielo­miesięcznym tolerowaniu.

Tolerowanie

À propos tolerowania: w Oświęcimiu, w dniu obchodów rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, odbyła się manifestacja narodowców, a prowadzący ją jegomość miał wykrzykiwać: „Czas walczyć z żydostwem i uwolnić od niego Polskę!”. Policja nie interwenio­wała, ale zapewniła na Twitterze, że „bezpośrednio po zakończeniu zabezpieczenia” przystąpiła „do analizy zgromadzonego materiału”. Analizy zgromadzonego materiału dokonały też światowe media.

Analizowanie

À propos analizy: w cieniu niecodziennego zachowania wicepremiera Glińskiego w radiu RMF (zerwał wywiad i wyszedł ze studia po jednym z pytań) zaniknęła kwestia, którą postawił Robert Mazurek: nagłego zmniejszenia rządowej dotacji dla Europejskiego Centrum Solidarności do 4 mln zł, mimo złożonej kilka miesięcy wcześniej promesy na 7 mln.

Obrażanie

À propos niecodziennych zachowań. „Jesteście śmieszni, nieaktualni. Czuć od was naftaliną” – mówiła Ewa Kopacz z PO na partyjnym konwentyklu do wszystkich tych, którzy próbują „pozbawić Polki osobistego wyboru”, a rzeczniczka PiS wzięła to do siebie.

LICZBA TYGODNIA

254 000 – tylu użytkowników Facebooka zapełniło – z inicjatywy Patrycji Krzymińskiej – „Ostatnią Puszkę Prezydenta Adamowicza”. Zebrane pieniądze trafiły na konto WOŚP.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]