Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

26.02.2018
Czyta się kilka minut
20–26 lutego
ARKADIUSZ ZIÓŁEK / EAST NEWS
M

MRÓZ

Z falą mrozów w Polsce zbiegły się informacje mediów z Izraela o zamrożeniu feralnej ustawy o IPN – w rozmowie z reporterem TVN24 rzecznik izraelskiego MSZ mówił nawet o „wstępnym porozumieniu” w sprawie jej nowelizacji. Dopytywani o to politycy PiS unikają jednoznacznych odpowiedzi; zmiana kursu zaskoczyła najwyraźniej związane z nimi media, które publikują w najlepsze rysunki, na których ­kagiebista z gwiazdą Dawida do spółki z gestapowcem morduje klęczącego Polaka.

ZAWIESZENIE

Tempa zmian w narracji nie wytrzymał też chyba jeden z reporterów TVP, zawieszony przez stację po doniesieniach o tym, że został wyprowadzony z pociągu w kajdankach, wcześniej zaś, będąc pod wpływem alkoholu, miał się zachowywać agresywnie i wulgarnie.

CZAR

Na plus zawieszonemu reporterowi zapisujemy to, że nie próbował czarować. Przestrzegając na antenie Radia Maryja przed kolejnym atakiem lewicowo-liberalnych mediów o. Tadeusz Rydzyk apelował do swojego środowiska, żeby się nie dało zwieść: „żeby nas czar miłych słów czy czar kamer nie zaczarował i żebyśmy nie udzielali wywiadów” – powiedział, dodając: „Nie potrzeba nam udzielać wywiadów w innych mediach. My mamy swoje media”.

MAPA

Trochę się jednak martwimy, że Polska w tych mediach wygląda jak ilustracja zaprezentowana podczas konferencji Mateusza Morawieckiego, zwołanej w związku z obwieszczeniem Trybunału Europejskiego w sprawie naruszenia przez nasz kraj unijnych norm czystości powietrza: z wyświetlanej za plecami premiera mapy Polski zniknęło jedno województwo, a Kraków umieszczono w centrum.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]