Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

15.05.2017
Czyta się kilka minut
9 – 15 maja
S

SĘDZIA CZY RZECZNIK
„Jesteśmy konserwatywni, ale mamy ugruntowaną tradycję tolerancji. Dla przykładu obecny rząd jest przeciwko homoseksualistom i takim rzeczom, ale nie ściga ich prokuratura” – powiedział prof. Lech Morawski, jeden z nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, podczas wystąpienia na konferencji w Oksfordzie, gdzie przedstawił się jako reprezentant „i rządu, i Trybunału”.

REPRYWATYZACJA POD LUPĄ
Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki stanął na czele komisji weryfikującej decyzje wydawane podczas warszawskiej reprywatyzacji. Agenci CBA doprowadzili do aresztowania pięciorga adwokatów, oskarżonych o wyrządzenie skarbowi państwa i spadkobiercom szkód w wysokości 46 mln zł.

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
„Grupa ludzi chorych z nienawiści próbowała zablokować uroczystości związane z upamiętnieniem ofiar katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu; cztery osoby zostały zatrzymane” – tak szef MSWiA Mariusz Błaszczak streścił przebieg kolejnej „miesięcznicy”. Organizującemu kontrmanifestację stowarzyszeniu Obywatele RP odmówiono, na podstawie nowego ustawodawstwa, zgody na jej zalegalizowanie.

POSTPRAWDA
Przekaz różnych mediów na temat tych samych wydarzeń jest tak odmienny, że nie wiadomo, gdzie leży prawda – uważa 79 proc. badanych przez CBOS.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]