Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

07.11.2016
Czyta się kilka minut
1 – 6 listopada

WIĘŹNIOWIE W WATYKANIE
Ponad tysiąc więźniów przybyło do Watykanu na Jubileusz Miłosierdzia. „Tam, gdzie jest człowiek, który popełnił błąd, tam tym bardziej obecne jest miłosierdzie Ojca, aby wzbudzić skruchę, przebaczenie, pojednanie” – mówił Franciszek podczas mszy odprawionej w bazylice św. Piotra. Do władz zaapelował o poprawę warunków w więzieniach i o rozważenie w roku Jubileuszu Miłosierdzia możliwości aktu łaski wobec tych więźniów, którzy spełniają wymagane warunki. W najbliższy weekend do Watykanu na Jubileusz Miłosierdzia przybędzie ok. 6 tys. bezdomnych.
„PRZEKRACZALIŚMY GRANICĘ”
– Prawdą jest, że dlatego jesteśmy dziś posądzani o to, że włączyliśmy się w ochronę życia od strony politycznej, ponieważ niestety zdarzało się, że pewne granice przekraczaliśmy, wychodziliśmy poza swoją rolę – powiedział kard. Kazimierz Nycz w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. Odpowiadając na pytanie dotyczące nacisku Episkopatu na polityków w sprawie zaostrzenia prawa antyaborcyjnego, metropolita warszawski mówił o parafiach, w których zbierane były podpisy pod projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji i domagającej się kar dla kobiet, choć Episkopat temu ostatniemu jest przeciwny.
INFORMACJE O REKOLEKCJACH
Powstał nowy portal zbierający informacje o rekolekcjach odbywających się w całej Polsce. Na stronie www.znajdzrekolekcje.pl można znaleźć adresy i terminy rekolekcji, które zostały pogrupowane tematycznie. Funkcjonuje także poradnik, jak szukać propozycji odpowiednich dla siebie. Twórcą portalu jest ks. Piotr Śliżewski z Cedyni.
CIERPIENIE TRADYCJONALISTÓW
To „szczyt naszego bólu” – tak obecność papieża Franciszka na obchodach 500. rocznicy reformacji w szwedzkim Lund określiło tradycjonalistyczne Bractwo św. Piusa X. Tradycjonaliści wciąż uznają ekumenizm za herezję. 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]