Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

17.10.2016
Czyta się kilka minut
11 – 17 października
W

WIELKA POKUTA
W minioną sobotę na Jasną Górę przyjechało kilka tysięcy wiernych, którzy wzięli udział w Wielkiej Pokucie – „modlitwie przebłagalnej za grzechy narodowe”. W homilii abp Stanisław Gądecki podkreślił potrzebę szczególnej publicznej pokuty za grzechy, które – choć indywidualne – mają wymiar społeczny. Chodziło głównie o sprawy związane z aborcją oraz in vitro.

FRANCJA „ZA RODZINĄ”
Około 200 tys. osób wzięło udział w paryskiej demonstracji przeciw zalegalizowanym trzy lata temu we Francji związkom osób tej samej płci, matkom zastępczym i sztucznemu zapłodnieniu oraz w obronie tradycyjnych małżeństw i rodziny.

PAPIEŻ POMAGA
Franciszek przekazał za pośrednictwem Rady „Cor Unum” 100 tys. dolarów na pomoc mieszkańcom Haiti. W wyniku przejścia przez kraj huraganu „Matthew” zginęło co najmniej 1000 osób. Ponadto, decyzją Franciszka, papieska letnia rezydencja zamieni się w muzeum. Papież od początku swojego pontyfikatu nie spędził nawet jednej nocy w Castel Gandolfo.

KONSEKRACJA SANKTUARIUM JP2
W rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża w Krakowie odbyła się konsekracja Sanktuarium św. Jana Pawła II. – Chcemy utrwalać pamięć o jego wyjątkowej osobie, która nadal przemawia, inspiruje, stanowi punkt odniesienia dla wielu ludzi na całym świecie – powiedział kard. Stanisław Dziwisz.

CZARNY PAPIEŻ
Wenezuelczyk Arturo Sosa Abascal został wybrany na nowego przełożonego generalnego Towarzystwa Jezusowego. To pierwszy w historii przełożony jezuitów, który nie pochodzi z Europy. – Wiara nie pozwala nam wątpić, że zobaczymy ludzkość pojednaną, żyjącą w pokoju, w dobrze zadbanym domu – powiedział w homilii podczas inauguracji swojego urzędu.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]