Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

10.11.2014
Czyta się kilka minut
D

DYPLOMACJA PO ANGIELSKU
Franciszek odsunął kard. Raymonda Leo Burke’a z funkcji prefekta Trybunału Sygnatury Apostolskiej. Jego następcą został Francuz abp Dominique Mamberti. Nowym szefem watykańskiej dyplomacji papież mianował Anglika abp. Paula Richarda Gallaghera.

TO IDZIE MŁODOŚĆ
W kościołach odczytano list pasterski nt. przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. „Nie bójcie się, że w wielkiej wspólnocie Kościoła zatracicie swą indywidualność i poczucie wolności – napisali biskupi do młodych katolików. – Kościół młodych jest barwny, różnorodny i fascynujący, i dla każdego znajdzie się w nim miejsce. Jesteście jego ważną częścią”.

SMS DLA SYRII
Pod hasłem „Ocalmy chrześcijan w Syrii” obchodzono 9 listopada VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Do końca roku można wspomóc...

1500

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]