Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

28.03.2022
Czyta się kilka minut
22–28 marca
Lider Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego, metropolita kijowski Epifaniusz/fot. Wikimedia Commons
S

SPRAWIEDLIWOŚĆ

W tym tygodniu papież spotka się z przedstawicielami rdzennej ludności Kanady w dzieciństwie wcielonymi przymusowo do prowadzonych przez Kościoły szkół, w których dochodziło do przemocy i wynaradawiania. Pokrzywdzeni spodziewają się przeprosin za „kulturowe ludobójstwo”.

W IMIĘ SPRAWIEDLIWOŚCI

Inicjatywa „Zranieni w Kościele” działa już trzy lata. W ostatnim roku psychoterapeuci odebrali 147 telefonów, 13 spraw przekazano prawnikom. Numer wsparcia: 800 280 900 (we wtorki 19-22).

PRZECIW NIESPRAWIEDLIWOŚCI

Lider Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego, metropolita kijowski Epifaniusz, poinformował, że już 28 wspólnot z dziewięciu eparchii oficjalnie przeszło z Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego pod jego jurysdykcję.

POŁOWICZNA SPRAWIEDLIWOŚĆ

To nie założyciel Fundacji Lux Veritatis o. Tadeusz Rydzyk poniesie odpowiedzialność za to, że fundacja konsekwentnie odmawiała informacji na temat wielomilionowych państwowych dotacji. Poniesie ją księgowa. Warszawski sąd skazał Lidię Kochanowicz-Mańk na trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok, grzywnę 3 tys. zł oraz nakaz udostępnienia informacji.

Galeria zdjęć

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]