Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

10.11.2019
Czyta się kilka minut
4 – 8 listopada
D

Dlaczego jezuici

Franciszek w najnowszym wywiadzie rzece „Kościół jest głoszeniem, albo nie jest Kościołem” przyznał, że wstąpił do jezuitów, bo pociągało go ich misyjne powołanie. „Zawsze miałem świadomość, że głoszenie Jezusa i Jego Ewangelii oznacza jakieś wyjście i bycie w drodze” – mówi papież.

Brak komunii

Patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl przestał wymieniać w liturgii imię arcybiskupa ateńskiego i całej Grecji Hieronima. Miesiąc temu Kościół Grecji uznał autokefalię Prawosławnego Kościoła Ukrainy (PKU), przyznaną w styczniu przez patriarchę Konstantynopola, czemu rosyjska Cerkiew bezskutecznie się sprzeciwiała.

Kartą na tacę

„Jeśli ktoś nie ma przy sobie gotówki, a chciałby złożyć ofiarę, to często nie może tego zrobić. W takich sytuacjach terminal byłby wyjściem naprzeciw aktualnym trendom w płatnościach” – zauważył ekonom Episkopatu ks. Janusz Majda. Utworzona przez banki fundacja Polska Bezgotówkowa przygotowała specjalną ofertę terminali płatniczych dla parafii.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]