Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

28.01.2019
Czyta się kilka minut
21 – 27 stycznia
R

Rachunek sumienia

To jest czas na rachunek sumienia i na refleksję wszystkich Polaków, w której Kościół powinien mieć pierwsze miejsce, a rachunek sumienia winien zrobić jako pierwszy – powiedział KAI kard. Kazimierz Nycz, pytany o rolę Kościoła w sytuacji, która powstała po śmierci prezydenta Adamowicza. „Kościół winien nie tylko mówić, ale równocześnie sam dawać przykład tego, co się nazywa jasnym, klarownym dialogiem” – mówił metropolita warszawski.

Pytanie do dziennikarzy

„Czy głoszona w sieciach społecznościowych antropologia jest związana z wymiarem transcendentnym, w którym człowieczeństwo odnajduje się w jedności z Bogiem, aby być prawdziwą wspólnotą osób?” – pyta abp Wacław Depo w przesłaniu do dziennikarzy i ludzi mediów z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, przypadającego 24 stycznia. Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski nie poruszył tematu mowy nienawiści.

Bomba w katedrze

Papież oraz filipińscy biskupi potępili zamach na katolicką katedrę w Jolo na Filipinach. Na skutek eksplozji dwóch ładunków wybuchowych wewnątrz i na zewnątrz katedry w Jolo w archipelagu Sulu w południowej części Filipin zginęło co najmniej 27 osób, a 77 zostało rannych (drugi ładunek został zdetonowany po przyjeździe policji i wojska). Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie. Archipelag Sulu zamieszkuje głównie – będąca w skali kraju mniejszością – społeczność muzułmańska.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]