Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

03.12.2018
Czyta się kilka minut
27 XI – 3 XII
B

BISKUPI W KRAKOWIE

Nowymi biskupami pomocniczymi krakowskimi zostali dotychczasowy rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach ks. Franciszek Ślusarczyk (60 l.) oraz rektor krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego ks. prof. Janusz Mastalski (54 l.).

KSIĘŻA W WATYKANIE

Duchowni powinni być zatrudniani na pięcioletnie kontrakty, które będzie można odnawiać na następne pięć lat. Powinni jednak pracować w Rzymie nie dłużej niż 10 lat. Ma to zachęcać biskupów do posyłania swoich kapłanów do Rzymu. O nowych zasadach pracy w Watykanie dyskutowano na spotkaniu papieża z szefami dykasterii Kurii Rzymskiej – ujawnił watykanista Andrea Tornielli.

CHARAKTER W RADIU MARYJA

Już 300 tys. egzemplarzy poradnika „Kształcenie charakteru” rozdał o. Tadeusz Rydzyk. Poradnik, napisany przez redemptorystę Mariana Pirożyńskiego w 1946 r., zawiera m.in. porady z dziedziny wychowania seksualnego. „Rozkosz erotyczna trwa krótko, lecz wprowadza nerwy w stan wysokiego napięcia, wskutek czego organizm wyczerpuje się szybko a gruntownie” – przestrzega autor.

KONFESJONAŁ W POCIĄGU

Dyskusję w mediach wywołał pomysł Kolei Małopolskich, by przed świętami umożliwić spowiedź w pociągach. Chętnie na ten temat wypowiadał się sam prezes spółki – Grzegorz Stawowy. „Sprawdzamy, czy jest technicznie możliwe, by np. zamontować tymczasowo konfesjonał w pociągu” – ujawnił. Przy okazji zdradził także, o co chodzi: „Traktujemy to bardziej jako wydarzenie o charakterze marketingowym”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]