Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

06.03.2017
Czyta się kilka minut
27 lutego – 5 marca

POGRZEB BEZDOMNEGO
58-letni Grzegorz, bezdomny Polak mieszkający przez kilka ostatnich lat na ulicach Rzymu, zmarł w grudniu ubiegłego roku z powodu wychłodzenia organizmu. W związku ze skomplikowanymi procedurami pochówku osób niemających stałego miejsca zamieszkania pogrzeb Grzegorza odbył się dopiero na początku marca. Uroczystości pogrzebowe w kościele św. Rafała Archanioła al Trullo w Rzymie odprawił jałmużnik papieski, abp Konrad Krajewski.
WSPARCIE DLA OFIAR TRZĘSIENIA ZIEMI
Franciszek wysyła także abp. Krajewskiego, by robił zakupy na terenach dotkniętych trzęsieniami ziemi. Produkty do rzymskich stołówek i jadłodajni pochodzą z gospodarstw w Accumoli w regionie Marche oraz prowincji Piceno w środkowych Włoszech. Kupowanie żywności z miejsc dotkniętych trzęsieniami ziemi staje się coraz popularniejszą formą wsparcia poszkodowanych w kataklizmie.
PARAFIE DLA UCHODŹCÓW
Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz spotkał się w ubiegłym tygodniu z proboszczami swojej diecezji. Głównymi tematami spotkania były: zaangażowanie warszawskich parafii w akcję Caritasu „Rodzina Rodzinie”, która wspiera ofiary wojny na Bliskim Wschodzie, oraz współpraca ze Wspólnotą Sant’Egidio zajmującą się pomocą osobom w kryzysie bezdomności.
NIEBEZPIECZNE SELFIE
Nasze więzi społeczne cierpią na prawdziwą chorobę. Młodzi ludzie są gotowi zrobić wszystko, nawet koszmarne rzeczy, zaryzykować życie, by ktoś to polubił – tak patriarcha Cyryl, zwierzchnik rosyjskiego prawosławia, skomentował zdjęcie rosyjskiej modelki Wiktorii Odincowej, która pozowała na wysokości 300 metrów na wieżowcu w Dubaju. Patriarcha skrytykował przy okazji obsesję młodych ludzi na punkcie „doskonałych zdjęć profilowych” i „lajków” w mediach społecznościowych. Nazwał to chorobą społeczeństwa.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]