Reklama

Kochaj bliźniego swego

Kochaj bliźniego swego

13.04.2003
Czyta się kilka minut
J

Jesteśmy starsi od pani Zuzanny Radzik o około 60 lat i pamiętamy, co wydarzyło się w czasach Holokaustu. Podziwiamy więc, że tak młoda osoba zdaje sobie sprawę zarówno ze zła antysemityzmu, jak faktu, że nie ma on nic wspólnego z naszą religią. Bo to miłość, a nie nienawiść jest głównym przykazaniem danym przez Boga chrześcijanom. Również w naszej parafii zmagamy się z tym problemem, m.in. przez publikacje w gazetce parafialnej.

Jedno nas dziwi. Sądziliśmy, że po doświadczeniach wojennych antysemityzm nigdy się nie odrodzi. Wszak Polacy byli często bezsilnymi świadkami gehenny tego narodu. A jednak pojawił się z nową siłą i ma niesamowitą żywotność, wspomagany często przez ludzi mieniących się katolikami. To boli, dlatego cieszy nas, że osoba, która tylko z lekcji historii wie o zagładzie Narodu Wybranego, tak bardzo zaangażowała się w naprawianie tego zła.

Chwała Panu...

995

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]