Reklama

Ładowanie...

Kochaj bliźniego swego

13.04.2003
Czyta się kilka minut
J

Jesteśmy starsi od pani Zuzanny Radzik o około 60 lat i pamiętamy, co wydarzyło się w czasach Holokaustu. Podziwiamy więc, że tak młoda osoba zdaje sobie sprawę zarówno ze zła antysemityzmu, jak faktu, że nie ma on nic wspólnego z naszą religią. Bo to miłość, a nie nienawiść jest głównym przykazaniem danym przez Boga chrześcijanom. Również w naszej parafii zmagamy się z tym problemem, m.in. przez publikacje w gazetce parafialnej.

Jedno nas dziwi. Sądziliśmy, że po doświadczeniach wojennych antysemityzm nigdy się nie odrodzi. Wszak Polacy byli często bezsilnymi świadkami gehenny tego narodu. A jednak pojawił się z nową siłą i ma niesamowitą żywotność, wspomagany często przez ludzi mieniących się katolikami. To boli, dlatego cieszy nas, że osoba, która tylko z lekcji historii wie o zagładzie Narodu Wybranego, tak bardzo zaangażowała się w naprawianie tego zła.

Chwała Panu...

995

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]