Reklama

Kochać ludzi

Kochać ludzi

16.10.2018
Czyta się kilka minut
P

Przez ostatnie 2000 lat nikt nie zrobił tyle dla żydowsko-katolickiego dialogu i pojednania, co Jan Paweł II. W sposób szczególny nauczył nas, co to znaczy kochać wszystkich ludzi, wszystkie stworzenia Boże. Papieska walka z antysemityzmem i rasizmem nie miała sobie równych.

Papież stanowił jedyny w swoim rodzaju przykład człowieka zdolnego wieść życie na najwyższym poziomie moralnym, przy zaangażowaniu całej wiedzy i siły dla dobra ludzkości. Jednocześnie potrafił uczynić lekcją swe doświadczenie życiowe: doświadczenie potwornego ludobójstwa dokonanego przez nazistów i goryczy prześladowań komunistycznych. To jedyny w swoim rodzaju przykład człowieka, który umiał połączyć wewnętrzną siłę moralną i doświadczenie życiowe dla dobra i nauki nas wszystkich.

Papież posiadał także wyjątkową umiejętność przemawiania do prezydentów i królów w sposób tak prosty i przekonujący,...

2620

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]