Reklama

Kamerdyner i żandarmi

Kamerdyner i żandarmi

08.10.2012
Czyta się kilka minut
Zakończył się proces Paola Gabriele, oskarżonego o kradzież dokumentów z kancelarii Benedykta XVI.

„O tempora, o mores” – westchnął ze smutkiem prof. Franco Cardini na łamach „La Stampa”, gdy było już wiadomo, że proces niewiernego kamerdynera Benedykta XVI zakończy się symbolicznym wyrokiem, a winowajca może liczyć na akt łaski papieża. Włoski mediewista nie takie rzeczy widział już w życiu, by zgorszyć się kradzieżą poufnych dokumentów z kancelarii głowy Kościoła katolickiego. Chodziło mu o to, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu o wejściu w posiadanie tajnych watykańskich dokumentów marzyły największe wywiady świata – dziś zaś trafiły one do książki, która stała się bestsellerem.

WSPÓLNIKÓW NIE USTALONO

W zawrotnym tempie podyktowanym, jak wyjaśniono, zbliżającymi się terminami otwarcia synodu biskupów na temat nowej ewangelizacji i inauguracji Roku Wiary, między 29 września a 6 października odbył się w Watykanie proces b. papieskiego kamerdynera...

5524

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]